{
 • Mistrzostwa Świata
  w Mondioringu
  02 – 06 Październik 2019
  Nędza koło Racibórza w Polsce.
 • Dołacz do zawodów !
  Zarejestruj zespół do 31.08.2019
  Aby uzyskać więcej informacji, kliknij przycisk poniżej

Czym jest Mondioring?

Jest to psi sport składający się z trzech części: posłuszeństwo, skoki, ochrona.

Mondioring składa się z 3 części:

 1. posłuszeństwa: chodzenie przy nodze, pozostawanie, aport, nieprzyjmowanie pokarmu, pozycji, wysyłania naprzód oraz w kategorii drugiej i trzeciej wyszukanie przedmiotu przewodnika tzw. „drzewka”,
 2. skoków: stacjonata od 1 m do 1,20 m, skok w dal od 3 m do 4 m i palisady od 1,80 m do 2,30 m oraz obron:
 3. atak frontalny z pałką, ucieczka, obrona przewodnika, w kategorii drugiej dochodzi atak frontalny z przedmiotami, rewir z transportem, przy ataku frontalnym z pałka pozorant stoi za przeszkoda tak jak i w kategorii trzeciej, w której dodatkowo dochodzi pilnowanie przedmiotu oraz odwołanie z ataku.

W mondioringu wyróżniamy trzy kategorie 1,2 oraz tak zwana kategorię królewską – 3.

Każda kategoria rożni się czasem pracy psa oraz stopniem trudności(np trudniejszy aport, dłuższe odległości pomiędzy przewodnikiem a psem podczas wykonywania poszczególnych zadań, porozkładane jedzenie na ringu itp )jak również czasem pracy psa gdzie w kategorii I pies pracuje średnio 15 min a w kategorii III - 40 min. Wszystkie ćwiczenia są wykonywane w czasie jednego startu dlatego bardzo ważne jest nie tylko wyszkolenie psa do tej pracy ale również jego psychofizyczna kondycja.

Wszystkich uczestników i gości zapraszamy na uroczystą kolację i koncert AC / CZ Revival

Cena: 25 euro, płatne na miejscu do 04.10.2019 do godz. 14.00. Bilety można kupić na miejscu w biurze zawodów gastronomicznych Kuchnia Polowa Miś.

ORGANIZATORZY

Harmonogram Zawodów

SPONSORZY

GALERIA